Актуальність інноваційних технологій в сучасній педагогіці

Актуальність інноваційних технологій

Кому потрібні інновації й чи потрібні взагалі?

Учителеві часом бракує часу, щоб замислитися над тим, навіщо потрібна інноваційність, удосконалення професійної майстерності…А виявляється, питання підвищення ефективності роботи вчителя сьогодні є дуже актуальним. Відповідно до вимог часу й змін у системі освіти змінюються й підходи до підвищення кваліфікації. Завдання системи підвищення кваліфікації вчителів сьогодні вже не полягають тільки в розширенні й поглибленні методичних знань зі спеціальності. Учителі повинні опанувати ефективні сучасні технології й техніки організації педагогічного процесу.

Актуальним у педагогічному процесі стає використання методів і прийомів, що допомагають формувати у школярів навички самостійного здобуття нових знань, збирання необхідної інформації, уміння мислити, робити висновки.

Завдання сучасної школи – розвивати кожну дитину як неповторну індивідуальність. З огляду на це велике значення має формування в учнів творчого потенціалу, прагнення до самостійної пізнавальної діяльності, вміння ставити й вирішувати нові проблеми.

Педагогічне стимулювання розвитку творчих здібностей учнів на практиці відбудеться за умов зміни уявлень про характер стосунків між учителем та учнем, утвердження стилю довіри, співробітництва та співтворчості. Цьому сприяє віра вчителя у творчий потенціал, здібності та можливості учня, урахування індивідуальних психічних та інтелектуальних особливостей кожного вихованця, опора на прагнення учня самовиразитися і самореалізуватися  серед інших особистостей як індивідуальність. Для цього потрібно, щоб учитель створював доброзичливу атмосферу на уроках, давав дитині висловлювати власні думки без оцінних суджень, забезпечував плюралізм думок і суджень, толерантність до поглядів інших під час творчої діяльності т а оцінки її результату,  давав кожному учню право на помилку.

Формування особистості і її розвиток здійснюються в процесі навчання, якщо виконуються важливі умови:

·       Створення  позитивного настрою до навчання.

·       Відчуття позитивної атмосфери у колективі для здійснення спільної мети.

·       Можливість висловлювати свою думку і вислуховувати товаришів.

·       Учитель – це друг, радник, старший товариш.

Для досягнення цієї мети в сучасну педагогіку впроваджуються інноваційні технології. Автор методичного посібника «100 цікавих ідей для проведення уроку» Олена Миколаївна Ворожейкіна відносить до передових сучасних технологій:

·       інтерактивні  методи навчання;

·       ігрові методи  навчання;

·       технологія концентрованого навчання;

·       проектна технологія навчання;

·       модульне навчання;

·       індивідуально орієнтоване навчання;

·       інтегроване навчання;

·       проблемне навчання.

У своїй педагогічній практиці найбільш вдало мені вдається використовувати інтерактивні методи навчання і метод проектів.

Переглядів: 2270 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0